ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0612 28 74 04

Контакт-центр0612 28 74 04

13.01.2016 / 16:16

ЯК ЗАПОВНИТИ РАХУНОК ПРО ОПЛАТУ ЗА ГАЗ

Правильно заповнена квитанція дозволить Вам легко перевірити коректність проведених нарахувань. Також Ви зможете відслідкувати історію своїх взаємин із газовим господарством

Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачаннягазопостачальне підприємство може здійснювати розрахунки за газ за розрахунковою книжкою з бланками квитанцій та платіжним документом встановленого зразка.

Завантажити рахунок на оплату за газ можна в "Особистому кабінеті" на сайті 104.ua

 Обсяг використаного споживачем природного газу та розмір плати за нього розраховується кожен місяць (за період з 1 числа минулого місяця до 1 числа поточного місяця). Платити за послуги з газопостачання також необхідно щомісяця.

 Платіжний документ формується таким чином:

  • за відсутності приладу обліку (лічильника) нарахування за місяць проводятьсяза нормами споживання. Інформацію про актуальні норми споживання можна переглянути у розділі "Норми споживання"
  • за наявності приладу обліку (лічильника) - за показаннями лічильника. 

Щоб точно визначити обсяг газу, використаного впродовж повного календарного місяця, споживачам, які мають встановлені лічильники, необхідно щомісяця, станом на 1-ше числофіксувати дані свого приладу та впродовж наступних 5-ти днів передавати дані до газового господарства.

Якщо у газового підприємства відсутні показання лічильника, то обсяг спожитого блакитного палива газорозподільне підприємство здійснює розрахунковим методом відповідно до груп споживання, які затверджені Кодексом газорозподільних мереж.

Натомість, раз у півроку контролер газового господарства проводить контрольне зняття показників лічильника, аби перевірити правильність внесених даних споживачем. У випадку відхилення в сторону збільшення, або зменшення показників на лічильнику від показників, які відображені у квитанції, проводиться коригування відповідно до фактичного показника лічильника.

Як діяти, якщо вказано розрахункові обсяги газу:

Якщо споживач отримав рахунок, у якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, то це означає, що газорозподільне підприємство не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача.

В такому разі газові компанії просять споживача не турбуватися та діяти таким чином:

  • Вказати в рахунку за газ та відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття.
  • У будь-який зручний для споживача спосіб здійснити оплату. 
  • Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника. Це дозволить сплачувати лише за спожитий обсяг газу.

При розрахунку за газ проконтролювти, щоб оператор банківської установи вніс дані лічильника. Таким чином, вказані споживачем у відривному талоні рахунку фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку. Виходячи із фактичних показань лічильника автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.

 Показання лічильника станом на 1-е число газова компанія прийматиме до 5-го числа. Не отримавши фактичні показання вчасно (до 5-го числа включно) обсяг спожитого газу розрахує газова компанія. Саме на цей обсяг споживачу випишуть рахунок.

  1. Рахунок споживач отримає до 15-го числа місяця наступного за розрахунковим. Сплатити за газ потрібно за рахунком – тобто вказану суму до сплати. 
  2. Споживач повинен зафіксувати та вписати фактичні показання лічильника у рахунку за газ та у відривному талоні, а також проконтролювати щоб оператор банківської установи разом з оплатою вніс показання лічильника
  3. Якщо споживач рахунку не отримав – він знімає показання лічильника та самостійно розраховує суму до сплати.

Сплатити за газ необхідно до 25 числа.